قیمت گذاری به سبک کرمان خودرو!| جی ۷ چه تفاوتی با سهول آ۵ دارد؟

قیمت گذاری به سبک کرمان خودرو!| جی 7 چه تفاوتی با سهول آ5 دارد؟

قیمت گذاری به سبک کرمان خودرو!| جی 7 چه تفاوتی با سهول آ5 دارد؟

جی ۷ چند قیمت؟
باتوجه به اینکه هدف مونتاژ خودرو کاهش قیمت، ایجاد ارزش افزوده و دست یابی به تکنولوژی است. ظاهرا کرمان موتور براساس سیاست مسبوق به سابقه خود در عرضه این محصول نیز به زعم کارشناسان باب گران فروشی را دنبال گرفته است. سهول آ۵ با تمام امکانات و قدرت بیشتر از جی۷ کرمان خودرو در بازار چین بهای در حدود ۶۲۵ میلیون تومان دارد. ولی قیمت این خودرو براساس شنیده ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. باتوجه به اینکه کرمان خودرو با بها بیشتری قرار است جی ۷ را راهی بازار کشور کند، باید مدیران این شرکت خودروساز پاسخ دهند که چه ارزش افزوده و یا مزیتی در عرضه این محصول به بازار داخلی وجود دارد. کی ام سی جی۷ با این قیمت در بازارهای جهانی و داخلی ارزش خرید ندارد، شاید بتوان گفت قیمت این محصول کاذب است.

چه آشپن هایی جی ۷ دارد؟
این خودرو به امکانات رفاهی مانند صندلی های برقی جلو، سقف پانوراما، نمایشگر لمسی، تهویه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم تصفیه هوا کابین، سنسور نور، شش کیسه هوا، نورپردازی کابین، فرمان برقی، کلاستر دیجیتال، ترمز پارک برقی و اتوهلد مجهز است. هرچند که شنیده می شود امکانات رفاهی این خودرو نسبت به نسخه چینی کمتر بوده و احتمالا تغییراتی نیز در استانداردهای ۸۵ گانه داشته است.

چرا برخی از شرکت های خودروساز خصوصی علاقه به گران فروشی محصولات چینی دارند؟ این محصولات چرا باید گران تر از بازار چین در کشور عرضه شود؟ شاید بهتر باشد وزارت صمت به عنوان متولی سیاستگذاری صنعتی در خصوص تولید و مونتاژ خودرو نسبت به این سوال پاسخ دهد. زیرا شرکت کرمان خودرو علاقه ای به پاسخگویی ندارد!

بازار؛ گروه خودرو: شرکت کرمان خودرو به تازگی از محصولی به نام جی۷ که برند زیرمجموعه جک محسوب می شود، معرفی کرده است. فارغ از اینکه شرکت های خودروساز دولتی و خصوصی برخلاف تمام استانداردهای بین المللی به معرفی محصولات می پردازند، ظاهرا کرمان موتور علاقه ای به نقد یا دریافت آن نیز ندارد. محصول جدید این شرکت هنوز به بازار نیامده حواشی و نقدهای را با خود آورده است. گفته می شود، شرکت کرمان موتور در میان خودروسازان بخش خصوصی گران فروشی را اصل اساسی فعالیت خود قرار داده است. برخی از محصولات این شرکت خودروساز کیفیت چندان قابل قبولی نداشته و از نظر قوای فنی و آپشنی با نسخه چینی خود تفاوت های آشکاری دارند. شاید بهتر باشد وزیر صمت به عنوان شخص نخست سیاستگذار صنعتی در کشور، به بحث ارزش افزوده و میزان عمق داخلی سازی شرکت های گران فروش به زعم کارشناسان، به جای قرعه کشی ورود کند. در ادامه به بررسی و نقد این خودرو خواهیم پرداخت:

سدان فست بک آ۵ یا همان جی۷ عرضه شده توسط کرمان خودرو دارای یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر و مجهز به سیستم پاشش سوخت جی دی آی است. این خودرو می تواند ۱۷۲ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن مترگشتاور تولید کند. تا همین جا می توان به تفاوت قدرت این خودرو با نسخه چینی پی برد

سهول آ۵ با تمام امکانات و قدرت بیشتر از جی۷ کرمان خودرو در بازار چین بهایی در حدود ۶۲۵ میلیون تومان دارد. ولی قیمت این خودرو براساس شنیده ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است

طراحی خودرو
خودروی جدید کرمان موتور با نام جی ۷ به عنوان یک برند درجه دوم چینی از طراحی مشابه خودروهای اس یو وی برخوردار است. شاید این طراحی نوع طراحی در محصولات سدان برای نخستین بار باشد که در صنعت خودرو ایران با یک محصول مونتاژی راهی بازار می شود. در نمای ظاهر خودرو المان های طراحی روز وجود دارد که گویایی وجود یک تیم طراحی خوبی برای این محصول است. در سطوح و احجام، گرافیک چراغ ها، جزئیات بدنه و به ویژه انیمیشین چراغ های جلو و عقب که شباهت فراوانی به آئودی دارد، نشان از یک خودرو با طراحی قابل پسند است. طراحی داخلی این خودرو نیز دست کمی از طراحی پخته بیرونی آن ندارد و می تواند با محصولات روز ژاپنی و کره ای فقط از نظر طراحی مقایسه شود.

مشخصات فنی جی۷
سال ۲۰۲۱ در نمایشگاه های چانگهای شرکت خودروسازی جک از برندی به نام سهول رونمایی کرد که اولین محصول آن به نام ای۵ پلاس است که در کشور ما نام جی۷ به خودرو گرفته است. این خودرو با یک پیشرانه ۱.۵ لیتر مجهز به توربوشارژر و سیستم پاشش سوخت جی دی آی است. این خودرو با پیشرانه مذکور می تواند ۱۸۴ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. سهول آ۵ مجهز به یک گیربکس دوکلاچه شش سرعته است که قدرت تولیدی را به سر چرخ های جلو می رساند.

قیمت گذاری به سبک کرمان خودرو!| جی 7 چه تفاوتی با سهول آ5 دارد؟منبع

قیمت گذاری به سبک کرمان خودرو!| جی 7 چه تفاوتی با سهول آ5 دارد؟

ولی، سدان فست بک آ۵ یا همان جی۷ عرضه شده توسط کرمان خودرو دارای یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر و مجهز به سیستم پاشش سوخت جی دی آی است. این خودرو می تواند ۱۷۲ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن مترگشتاور تولید می کند. تا همین جا می توان به تفاوت قدرت این خودرو با نسخه چینی پی برد. ولی گیربکس این خودرو هیچ تغییری نکرده است.